חייג אלינו: 5761*
"קרמר החתול ישן כל הזמן
קרמר החתול הוא חתול יַשנן
ישן כל היום וישן כל הלילה
ישן בבוקר ובערב נם גם.
כשהוא סוף-סוף קם
הוא תיכף נרדם..." (מתוך "קרמר החתול ישן כל הזמן" מאת מאיר שלו)

חשוב להשקיע באזור של נוחות מקסימלית שבו חתולכם יוכל להרגיש נינוח ולצבור כוחות (חתול ממוצע ישן בין 13-18 שעות ביום!). תוכלו אף לייעד לו יותר מאזור אחד המיוחד לו ברחבי הבית, דבר שבוודאי ישמח אותו מאוד.

תוכלו למצוא מגוון רחב של מיטות לחתולים, ומתוכם לבחור את זו שתתאים לכם ולחתולכם (ואפילו גם בהתחשב בעיצוב וצבעים שיתאימו לסביבה מבחינה אסטטית). במקרים רבים תמצאו שמיטות חתולים משתמשות בכריות העשויות צמר בכדי לספק לחתול מקום חמים ונעים לנוח בו, וחתולים יראו בהם מקום אידיאלי לבלות את זמנם.

תוכלו גם למצוא מיטות מחוממות עבור חתולים, ואם החתול שלכם מבלה זמן משמעותי במרפסת שלכם (או במקום קריר אחר), תוכלו לשקול להביא לו אחת כזאת.

קניתם מיטה נפלאה לחתול שלכם והוא פשוט מתעלם ממנה? אל תופתעו. אם אין לו עניין במיטה, נסו להניח עליה צעצוע או בובה שהחתול אוהב כדי למשוך אותו לשם. השתדלו שהמיטה תימצא במקום ידידותי לחתול שיגרום לו חשק להיות שם. חתולים אינם אוהבים לנוח במקומות נמוכים ולכן מומלץ למקם את המיטה במקום גבוה מהרצפה. הקפידו שהיא לא תהיה באזור שאנשים עוברים בו לעיתים קרובות (אם החתול לא יוכל לנוח ולישון שם בשקט הוא פשוט יתמקם לו באזור אחר).

ודאי יצא לכם לראות כבר חתולים שאוהבים לשבת שעות רבות על מדפים. בשביל זה ייצרו "מדפי חתולים" מרופדים שתוכלו למקם בשלל מקומות בבית (לדוגמא, סמוך לחלון זה מיקום טוב לחתול שמאפשר לו להביט החוצה או פשוט לקבל קצת שמש).

אם יש בביתכם יותר מחתול אחד תצטרכו לפחות מיטה אחת לכל חתול – חתולים הם בעלי חיים טריטוריאליים מאוד ולרוב לא חולקים את מיטתם. תוכלו להקדיש אזור בבית ולעצבו כמעין "דירת חתולים" עם מקום מיוחד ומוגבה לכל חתול, וריהוט שמיועד לחידוד הטפרים.

אם חתולכם אוהב לנוח על כריות הספה, מיטת חתולים יכולה להיות הפתרון המושלם שייתן לו מקום משלו, וירחיק אותו מרהיטי הסלון שלכם.

חזרה למאמרים