חייג אלינו: 5761*נשמע מסובך? אז זהו שלא. למרות שהשיטה עוד לא בשימוש באופן המוני, היא תופסת תאוצה בימים אלו ברחבי הארץ. אבל לפני שאתם זורקים את הארגז לפח, יש כמה דרכים לדעת אם חתולכם יהיה גם כן מוכן לוותר עליו. חושבים שמיצי שלכם מוכנה לנסות? המשיכו לקרוא!

1. החתול כבר למד להשתמש בארגז החול לעשיית צרכיו טוב, אז אתם חושבים לעצמכם "בטח שהחתול שלי כבר יודע להשתמש בארגז החול שלו", והאמת היא שניתן ללמד חתול שמשתמש בארגז החול לעשות את צרכיו במקום חדש, כמו האסלה. זאת משום שהאילוף המדובר משתמש באינסטינקט הטבעי של חתולים להסוות את ריחם מפני טורפים. במשך זמן האילוף חתולכם ילמד להיפטר מצרכיו במים במקום בחול או חצץ. ברגע שהחתול לומד את העיקרון הזה, האילוף ייעשה בקלי קלות וחתולכם יעשה מעתה את צרכיו באסלה!

2. חתולכם מעוניין לרצות אתכם החתול שלכם נהנה לשמח אותך? חתול שמשאיר לכם "מתנות" מחוץ לדלת או מתחכך בכם בחיבה כשאתם יושבים בסלון, חתולים שאוהבים לרצות את בעליהם הם מועמדים מושלמים לאילוף. ברגע שהם מבינים שהשימוש שלהם באסלה משמח אתכם – הם ישמחו לשתף פעולה!

3. כבר אילפתם את החתול לעשות משהו בעבר החתולה באה שאתה קורא לה? תאמינו או לא, דבר פשוט כמו ציות לפקודה מכם יכולה להפוך את הליך האילוף כאן לפשוט וקל. אם החתול שלך כבר יודע להקשיב לך לא יהיה קשה מדי ללמד אותו דבר חדש כמו שימוש באסלה.

4. החתול שלי בריא פשוט שלחתול בריא יהיה הרבה יותר קל לגשת ולקפוץ לאסלה בשירותים שלך. מחלות כגון דלקת בפרקים או בדרכי השתן עלולים להקשות על החתול בשימוש באסלה, ולכן עם חתולים שאינם בשיא הבריאות עדיף להישאר עם ארגז החול.

5. אתה מכיר את החתול שלך אתם יכולים לזהות כשעובר על חתולכם יום קשה? אם אתם כמו רבים אחרים שבבעלותם חתול או חתולה, אתם בוודאי קשובים לרגשות שלו (או שלה). החיבור הייחודי הזה הוא כוח חיובי מאוד בכל תהליך אילוף. החתולים ישתמשו בשפת גוף להביע כמה נוח להם עם כל שלב בתהליך. כשאתם נתקלים בסימנים כאלה, תוכלו לעבוד יחד עם החתול בקצב שלו. שניכם תהיו מסופקים מעבודת הצוות!

חזרה למאמרים