שירותי רפואה לגורי כלבים – כך תדאגו לבריאות הגור שלכם

יש לכם גור כלבים חדש? מזל טוב! לצד ההנאה הרבה בחבר הקטן והפרוותי, חשוב שתכירו את המחלות והפציעות הנפוצות אצל גורים ותעניקו לו מעטפת בריאות שתגן עליו ותשמור על הגור המתוק שלכם

“כל גור כלבים נושא את היקום בתוכו” (דונלד מקיד). בשעה טובה הצטרף אליכם גור כלבים חדש למשפחה. אתם מאושרים עד הגג, נהנים ללטף ולהתכרבל איתו, ומתמוגגים מהמתיקות האינסופית שלו.

 

יחד עם זאת, אין ספק שלצד כל ההנאות מהחבר הפרוותי שלכם יש גם אתגרים – עליכם לחנך את הגור לעשות צרכים בחוץ, ללמד אותו שהנעליים שלכם הן לא חלק מהתפריט היומי ומעל לכל – להגן ולשמור עליו מפני מחלות ופציעות. אז כבעלים חדשים של גור כלבים, הנה לפניכם כמה מהמחלות הנפוצות של גורים שחשוב להכיר.

 

הקאות ושלשולים

אם הגור שלכם מקיא או משלשל פעם אחת ואז שב להתנהג כהרגלו, אין צורך למהר לווטרינר אלא להמשיך לעקוב אחריו. אם ההקאות והשלשולים חוזרים על עצמם, חשוב שתיגשו לווטרינר שיעניק לו טיפול מתאים.

 

הסיבות הנפוצות להקאות ושלשולים אצל כלבים הן לרוב חיידק או מחלה ויראלית. בנוסף, ייתכן כי הכלבלב שלכם אלרגי למזון שהבאתם לו. שימו לב – אם הבחנתם בדם בקיא או בצואה ואם הצואה שחורה – חשוב להגיע במהירות לווטרינר.

 

תולעי מעיים

עוד מחלת גורים נפוצה אלו תולעים – מדובר בטפילים הנדבקים לכלב וניזונים מהמזון שהוא אוכל ויורד למעיים ומערכת העיכול. גורים לרוב נדבקים בתולעים מהאמא שלהם שנושאת את התולעים ויכולה להדביק אותם עוד ברחם.

 

בנוסף, הגור עלול להידבק מתולעים כתוצאה מאכילה של מזון נגוע בתולעים או מאכילת ביצי תולעים נמצאות בדשא ובאדמה. התסמינים לכך שהכלב נדבק בתולעים כוללים שלשולים, הקאות ובטן נפוחה.

 

בנוסף, הגור שלכם עשוי ללקק את פי הטבעת בעקבות הגרד שנוצר מהתולעים. כדי לטפל בתולעים, הווטרינר ירשום לכם תכשיר שמחסל את התולעים במהירות, ויאפשר לגור שלכם לחזור לשגרה.

 

פגיעות פיזיות

ממש כמו ילדים קטנים, גם גורי כלבים ידועים כשובבים – הם נהנים לקפוץ, לרוץ, לשחק ולהשתולל, מה שעלול להוביל לפציעות, חתכים ומכות. בדרך כלל מדובר במכות קלות שחולפות מעצמן, אך ישנם פציעות קשות יותר שעלולות לגרום לפגיעה בעיניים, באוזניים, בעור ובמערכת השרירים של כלבכם.

 

אם אתם מבחינים שהכלב שלכם פצוע, חשוב לקחת אותו לביקור אצל הווטרינר על מנת שיבדוק אותו היטב וישלול פגיעה חמורה.

 

בליעת גופים זרים

גורי כלבים מאוד נהנים לשחק עם צעצועים (כולל חפצים כמו הנעליים שלכם). לעיתים הכלבים עלולים לפרק את הצעצוע ולבלוע חלקים ממנו.

 

אם אתם מבחינים שהכלב שלכם משתעל, שאין לו תיאבון, שהוא מקיא ושבקיא שלו יש חתיכות משונות, ייתכן כי הוא בלע חלקי צעצוע או חפץ כלשהו. חשוב מאוד להגיע עמו במהירות לווטרינר, על מנת שיערוך צילום לכלב ובמידת הצורך ינתח את הגור כדי לשלוף ממנו את הגוף הזר.

 

מחלות קטלניות ונדירות

לצד מחלות הגורים והפגיעות הנפוצות, קיימות גם שתי מחלות נדירות אך קטלניות. מחלת פרוו היא מחלה הנגרמת על ידי וירוס שפוגע במח העצם ובתאי המעי. ההדבקה לרוב מתרחשת במגע עם צואה, והתסמינים למחלה הם הקאות, שלשולים מימיים עד דמיים, חום, חוסר תיאבון ונפיחות בבטן.

 

מחלה נוספת של גורים, קטלנית ונדירה לא פחות היא כלבלבת. כלבלבת נגרמת מנגיף ממשפחת הצהבת, והיא עלולה לגרום לנזק נוירולוגי לכלב.

 

התסמינים שלה כוללים שלשולים בתדירות גבוהה, הפרשות מהעיניים והאף, חום גבוה ואיבוד תיאבון. לרוב המחלות האלו פוגעות בכלבים לא מחוסנים, לכן הקפידו לחסן את הכלבלב שלכם החל מגיל 6-8 שבועות.

alt-text
גורי כלבים - חשוב להכיר את המחלות הנפוצות

יצירת מעטפת בריאות לגורים

כפי שראיתם, הגור המתוק שלכם עלול להתמודד עם מחלות ופגיעות שונות, ולכן חשוב ליצור עבורו מעטפת בריאות שתגן עליו, תסייע למנוע הידבקות במחלות שונות ותאפשר לו לקבל את הטיפול הווטרינרי המתאים במידת הצורך.

 

לצערנו, עלויות הטיפולים הן יקרות ויכולות להגיע לאלפי שקלים. כדי שתוכלו לשמור על בריאות הגור שלכם וגם לחסוך בעלויות, אנחנו במרפאט מעניקים לכם את הפתרון המושלם.

 

Marpet מעניקה שירות רפואי לכלבים באמצעות רשת של וטרינרים ומרפאות וטרינריות בפריסה ארצית. עם ההצטרפות למרפאט, תוכלו לקבל מהווטרינרים העובדים עמנו בהסדר את כל הטיפולים הנדרשים לכלב שלכם. אנו נשלם את עלות הטיפול ישירות לווטרינר, ואתם תוכלו להיות רגועים ולהעניק לכלב שלכם את הטיפול המתאים בראש שקט.

 

אנו במרפאט מכסים את שירותים רפואיים רבים כגון ביקורים ובדיקת רופא במרפאות ובמרכזים הרפואיים, טיפול רפואי במחלות, טיפול רפואי בפציעות, ניתוחים, בדיקות מעבדה, אשפוזים, צילומי רנטגן, טיפול במקרה חירום מעבר לשעות הפעילות ובשבת/חג, טיפול במחלות תורשתיות ו/או גזעיות, טיפול בסרטן, ייעוץ ובדיקות ע”י ספקי שירותים מיוחדים, תרופות הניתנות באשפוז וכל פרוצדורות ובעיות רפואיות נוספות.

 

לקוחות מרפאט פרימיום גולד זכאים גם לטיפולי מנע כגון חיסונים וטיפולים – ללא השתתפות עצמית. כגון חיסוני כלבת, תילוע מעיים (טבליות), חיסון תולעת הפארק, משושה. גור הכלבים שלכם (עד גיל שנה) זכאי לשני חיסוני משושה נוספים במהלך שנתו הראשונה.

 

אתם מוזמנים להעניק לגור שלכם את מעטפת הבריאות השלמה עם השירות של מרפאט. צרו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר.

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות