חיסונים – המדריך המלא לחיסונים לכלבים וחתולים

חיית המחמד האהובה שלכם חייבת לקבל חיסונים כדי להגן עליה מפני מחלות שחלקן עלולות להיות קטלניות. לפניכם כל החיסונים והטיפולים המונעים לכלבים וחתולים שתוכלו לקבל דרך Marpet ללא השתתפות עצמית.

לגדל כלבים או חתולים זה אושר גדול – אין כמו לשחק עם החבר על ארבע שלכם, להתכרבל איתו, ללטף אותו ולדאוג לו. לצד דאגה למזון ולעשיית הצרכים של בעל החיים, עליכם גם לדאוג שיקבל את החיסונים שהוא זקוק להם. ממש כמו שחיסונים מגנים על בני האדם מפני מחלות, כך גם חיסונים יכולים לשמור על הבריאות של הכלב או החתול שלכם ואף להציל את חייו.

 

החל מהשנה הראשונה לחייהם, כלבים וחתולים מקבלים חיסונים באופן שגרתי, בתדירות משתנה בהתאם לסוג החיסון. חשוב מאוד שהחבר הפרוותי שלכם יקבל את החיסון בזמן, כדי להגן עליו מפני הידבקות במחלה.

 

לקוחות “Marpet פרימיום גולד” זכאים לקבל מספר חיסונים וטיפולים מונעים לכלבים וחתולים ללא השתתפות עצמית. במסגרת השירות, תוכלו לגשת לאחד הווטרינרים העובדים עמנו בהסדר, ולקבל את החיסונים ללא הצורך בהתעסקות בתביעות ובירוקרטיה. הנה כל החיסונים שניתן לקבל דרך השירות שלנו.

חיסונים לכלבים

כלבת
כלבת היא מחלה נגיפית קטלנית שמועברת לכלב על ידי נשיכה מחיה נגועה. המחלה פוגעת במערכת העצבים המרכזית של הכלב ועלולה לגרום לשיתוק ואף למוות. גם בני אדם שננשכים על ידי כלב חולה בכלבת עלולים להידבק במחלה.

 

התסמינים שלה אצל כלבים הם שינוי בהתנהגות שלרוב בא לידי ביטוי בתוקפנות, אישונים מורחבים, שינויים בקול, רגישות לרעש ומים, קשיים בבליעה וקצף בפה.

 

חיסון כלבת, שמונע הידבקות במחלה, מוגדר בישראל כחיסון חובה לכלבים. יש לחסן את הכלב בחיסון כלבת פעם בשנה החל מגיל 12 שבועות. שימו לב שדרך מרפאט ניתן לקבל חיסון כלבת לא כולל אגרת רישוי לעירייה.

 

תילוע מעיים
תולעי מעיים הינם טפילים הנפוצים מאוד בכלבים. הדרך העיקרית שבה הכלב עלול להידבק היא באמצעות פרעושים שנגועים בביצי התולעת. עם זאת, ניתן להידבק בתולעים גם דרך חלב האם המניקה או באמצעות מגע עם צואה נגועה. הידבקות בתולעי מעיים עלולה לגרום לתסמינים רבים כמו שלשול ושלשול דמי, הקאות ואובדן משקל.

 

הטיפול המניעתי נגד תולעים ניתן באמצעות כדורים בכל חצי שנה. כמות הכדורים היא בהתאם למשקל של הכלב – כדור אחד לכל 10 ק”ג.

 

תולעת הפארק
תולעת הפארק הינה טפיל קטלני שיכולה לעבור לכלבים דרך אכילה צואה נגועה או דרך אכילת חיפושית זבל. לרוב כלבים נדבקים ממנה במהלך הקיץ ובשל תקופת הדגירה הארוכה שלה, ניתן להבחין בתסמינים למחלה כמו שלשולים והקאות רק במהלך חורף.

 

תולעת הפארק מסוכנת מאוד לכלב ועלולה לגרום לגידולים על הוושט, קרעים בעורק הראשי ואף למוות. כדי להגן על כלבכם מפני תולעת הפארק חשוב מאוד שיקבל חיסון. החיסון ניתן 4 פעמים בכל שנה ויש להקפיד שהכלב יקבל את החיסון בזמן.

 

מעבר לכך שמדובר במחלה מסוכנת, אם כלבכם חלילה נדבק בתולעת הפארק מרפאט לא תוכל לכסות את עלות הטיפול במידה והכלב לא התחסן.

 

משושה
חיסון משושה נקרא כך משום שהוא מגן על הכלב מפני שש מחלות שונות – פרוו, כלבלבת, דלקת כבד נגיפית, שני זנים של עכברת ומפני וירוס פרא-אינפלואנזה.

 

יש לחסן גורי כלבים החל מגיל שישה שבועות בחיסון המשושה הראשון, בגיל תשעה שבועות בחיסון המשושה השני, ובגיל 14 שבועות בחיסון המשושה השלישי. בהמשך חייו של הכלב, יש לחסן אותו במשושה פעם בשנה. אם יש לכם גור כלבים בן פחות משנה, אתם זכאים לדשני חיסוני משושה נוספים במהלך שנתו הראשונה.

alt-text
חיסון גורים - הכרחי למניעת מחלות רבות

חיסונים לחתולים

תילוע
בדומה לכלבים, גם חתולים עלולים להידבק בתולעים. ישנן תולעים שטוחות שמועברות לחתולים על ידי פרעושים ותולעים עגולות שיכולות לעבור בחלב של האם המניקה או במגע עם צואה נגועה. התולעים גורמות לחתול לשלשולים, חוסר תיאבון, לאנמיה בקרב גורי חתולים ואף לחסימת מעיים.

 

הטיפול נגד תולעים הוא תילוע הניתן לחתולים פעמיים בשנה. ניתן לתת לחתול את הטיפול באמצעות כדור או כסירופ לחתולים המתקשים לבלוע את הכדור.   

 

מרובע
חיסון מרובע מגן על החתולים מפני ארבע סוגים שונים של מחלות – חתלתלת (פנלאוקופניה), נגיף ההרפס חתולים (רינוטרכאיטיס), נגיף הקליצ’י וחיידק הכלמידיה. חתולים מקבלים חיסון מרובע החל מגיל 7-8 שבועות.

 

בשנה הראשונה לחייו של החתול, הוא מקבל פעמיים חיסון מרובע בהפרש של שלושה שבועות בין חיסון אחד לשני, זאת על מנת לחזק באופן הדרגתי את מערכת החיסון של הגור. בהמשך החיים של החתול, יש לחסן את החתול בחיסון מרובע פעם בשנה.

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות