שני חתולים בבית – מה קורה כאשר הוותיק פוגש את החתול החדש?

החלטתם להביא חתלתול חדש הביתה שיארח חברה לחתול הוותיק? מתגעגעים לימים עם גור חתולים חדש בבית? ובכן, לקראת המפגש של השניים – יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. שני חתולים בבית? הכתבה הזו עבורכם.

מקובל לחשוב שחתולים חיים יותר טוב בחברת חתול נוסף, ובייחוד שמדובר על חתולי בית – אבל לפני שאתם רצים להביא גור חתולים, המשיכו לקרוא בשביל כמה טיפים על הבאת חתלתול חדש לביתכם בצורה חלקה ביותר.

 

התהליך לוקח זמן

מצאו זמן שהבית שלכם שקט יחסית, ויהיה לכם זמן להקדיש לשני החתולים (החדש והוותיק). כדאי שזה לא יהיה בתקופות של חגים, או בזמנים שאנשים מבקרים אתכם לעיתים תכופות.

 

לפני הבאת חתול חדש הביתה, קחו אותו לבדיקות וחיסונים אצל וטרינר והקפידו על יצירת מעטפת רפואית מתאימה – שירותי בריאות לחיות מחמד. לגורי חתולים יש מערכת חיסונית חלשה והם עלולים לחלות בקלות יחסית. עדיף שהחתול הצעיר לא יהיה בן אותו מין של הוותיק וכך תימנעו ממאבקי כוחות ויריבות הנפוצה בין חתולים מאותו המין.

 

זמן אמבטיה

אם יש לכם את האפשרות, מומלץ מאוד לעשות לחתול החדש אמבטיה לפני שאתם מביאים אותו הביתה. כך תנטרלו את ריחו, ותמנעו אי-נוחות מסוימת מצד החתול הוותיק.

 

חשוב מאוד להקפיד על תקופת בידוד קצרה עם חתול חדש. המצב האידיאלי הוא שיש חדר נפרד לחתול החדש בהתחלה. אתם תצטרכו ארגז חול נפרד לכל חתול, וכן כלים נפרדים לאוכל ומים. יש חתולים יתחבאו מתחת לריהוט במשך ימים שלמים כשהם מגיעים למקום חדש, וחתולים אחרים ייצאו לחקור את סביבתם כמעט באופן מיידי. בשום אופן אל תנסו לכפות על החתול לעזוב את המרחב המיוחד שלו, אתם תדעו מתי הוא מוכן.

 

אפשרו לחתול החדש לטייל בבית בזמן שהחתול הוותיק נמצא בחדר אחר, כדי שיתרגל לסביבתו החדשה. כשאתם עורכים היכרות בין החתולים, עשו זאת בשלבים ובקצב איטי. יהיה רעיון טוב שהחתול הוותיק יתרגל לריח של החדש קודם, וזאת על-ידי שיריח את הסדין או השמיכה שלו לפני המפגש ביניהם.

 

המפגשים הראשונים צריכים להיות קצרים, ולהאריך אותם בהדרגה ככל שהם לומדים להכיר האחד את השני. נפוץ שבמפגשים הראשונים יהיה קצת עוינות בין החתולים, אז הקפידו לא להשאיר אותם לבד לפני שהם לומדים להסתדר. אם מתחיל קרב חתולים, הסיחו את דעתם והפרידו ביניהם במהירות לחדרים נפרד. לעולם אל תענישו אותם!

 

תהליך הכרות בין חתול חדש וותיק יהיה לרוב ללא מתחים ובעיות. השיטה היא לערוך את ההכרות באופן איטי ובשלבים, לא להזניח את החתול הוותיק ולתת לו לפחות את אותה תשומת הלב והחיבה שאתם מעניקים לחתלתול החדש. מהר מאוד תגיעו למצב של שני חתולים שנהנים ומשגשגים מחברת האחר.

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות