חייג אלינו: 5761*


1. מיומנות וזריזות בתרגול הזה כלבך עובר מסלול מכשולים הכולל מעבר דרך מנהרות, קפיצות (וכמובן, מכשולים) וכו', על פי ההנחיות שלכם. הכלב יונחה על ידי פקודות ושפת גוף. ללא רצועה, התרגול תלוי בכך שכלבכם ממושמע ורגיל לבצע את מה שאתם מבקשים ממנו לעשות. דיוק וזריזות הם שם המשחק.

2. קרטינג זאת פעילות שמיועדת לכלבים גדולים יותר. הכלבים ימשכו עגלה מלאה בעצים או מצרכים אחרים, לעיתים גם אנשים. פעילות זו לכלבים נפוצה ברחבי העולם ונקראת בשמות שונים.

3. פריזבי כלבים פעילות שדורשת שיתוף פעולה בין הכלב והאדם. תוכלו להתמסר עם כלבכם ממרחק קרוב או רחוק יותר. פרטי הפעילות תלויים בכישרונכם וניסיונכם, אך בכל מקרה היא פעילות פופולרית ביותר וכל סוגי הכלבים יכולים להשתתף בה.

4. מרוץ הכדור בפעילות זו, נערכת תחרות בין מספר כלבים ללא השתתפות פעילה של בעליהם. הכלבים יצטרכו לקפוץ מעל ארבעה מכשולים (במרווח כ-3 מטר אחד מהשני) בדרכם לארגז המכיל כדור טניס. על הכלב יהיה ללחוץ על מנגנון שישחרר את הכדור, אותו יביא לבעליו.

5. משיכת קורקינט בספורט זה כלב אחד או יותר ימשכו קורקינט שאדם רוכב עליו. תרגול זה דומה לקרטינג שהזכרנו לעיל, אך לרוב מערב פחות כלבים. על הכלב יהיה מחסום פה הקשור לקורקינט.

6. אתגר כלבי רועים קרוי גם בשם "אתגר הכלבים", זהו ספורט תחרותי עבור גזעים הרגילים לרעות צאן. הכלבים יובילו עדר כבשים ברחבי שדה, מסביב לגדרות ולתוך שערים או מתחמים על-פי הוראות בעליהם. תחרויות כאלה נפוצות בעיקר באנגליה, קנדה, אירלנד, ארה"ב, ניו זילנד, אוסטרליה ועוד מדינות בהם כבשים מגודלים בקנה מידה רחב.

חזרה למאמרים