מה הוא אכל? סכנות בליעת גוף זר אצל כלבים

בליעת גוף זר על ידי כלבים עלולה לסכן חיים ודורשת טיפול והתערבות מיידית. החדשות הטובות הן שיש הרבה שתוכלו לעשות בכדי למזער את הסיכון באופן משמעותי. מפיקוח על זמן המשחק ועד היערכות עם כיסוי רפואי וטרינרי מתאים – כך תבטיחו שכלבכם יזכה לטיפול הטוב ביותר בעת חירום

סכנות נפוצות בבליעת גופים זרים

חברינו על ארבע מטיילים בחוץ, חוקרים ולומדים על העולם שסביבם באמצעות חוש הריח והטעם, ומכאן גם הסיכון באכילה ובליעה של חפצים שונים. עם זאת, יש הרבה צעדים שיאפשרו לכם למנוע אירועי בליעת גופים זרים, מפיקוח בזמן טיול בחוץ ועד בחירת צעצועים בטוחים.

 

בליעת גוף זר היא נושא מדאיג ומסכן חיים שכל בעל כלב צריך להיות מודע אליו. כלבים, במיוחד גורים סקרנים וכאלה הנוטים ללעיסה, עלולים לבלוע בשוגג חפצים זרים שיכולים לגרום נזק חמור למערכת העיכול שלהם. הנה הבולטים שבהם:

 

חסימה במערכת העיכול – אחת הסכנות המשמעותיות ביותר הקשורות לבליעת גוף זר היא חסימת מערכת העיכול. חפצים כמו עצמות, צעצועים, וגרביים עלולים להיתקע בוושט, בקיבה או במעיים, לחסום את מעבר המזון ולגרום לאי נוחות וכאב חמורים.

 

ניקוב ופציעות פנימיות – חפצים חדים או מחודדים, כמו מקלות, מהווים סיכון משמעותי לניקוב מערכת העיכול ולהוביל לדימום פנימי, זיהום וסיבוכים מסכני חיים.

 

סכנת חנק – חפצים קטנים או חתיכות של עצמים גדולים יותר עלולים להוות סכנת חנק ולהוביל למצוקה נשימתית אם הם נבלעים בשלמותם או ננעצים בקנה הנשימה.

סימנים נפוצים של בליעת גוף זר

הנה מספר תסמינים שיאפשרו לכם לזהות מצב של בליעת גוף זר על ידי כלבכם:

הקאות ושלשולים – אלו תסמינים נפוצים המאותתים על מצוקה במערכת העיכול ועשויים להעיד על נוכחות גוף זר.

כאבי בטן ואי נוחות – כלבים עשויים להפגין סימנים של כאבי בטן, כגון חוסר שקט, צעדים, יללות וחוסר רצון לשכב בנוחות.

אובדן תיאבון – ירידה פתאומית בתיאבון או סירוב לאכול עלולים לאותת על בעיות עיכול, כולל בליעת גוף זר.

עייפות וחולשה – כלבים עלולים להיראות רדומים, חלשים או חסרי אדישות אם הם חווים כאב או אי נוחות עקב בליעת עצם זר.

alt-text
בליעת גוף זר אצל כלבים - סכנה ממשית

צעדים למניעת הסיכון בבליעת עצמים זרים

כבעלי כלבים חשוב שתהיו מוכנים לכל תרחיש ובמיוחד למקרי חירום, כולל אירועי בליעת גופים זרים. בדקו מראש מהן המרפאות הווטרינריות המעניקות טיפול חירום בקרבת מקום מגוריכם. בנוסף, עקבו אחר זמן המשחק של כלבכם עם צעצועים, חפצים ושאר הסביבה.

 

הימנעו מהשארת פריטים קטנים וניתנים ללעיסה לידם, במיוחד כאשר הכלב נמצא ללא השגחה. בחרו צעצועים המתאימים לגודל הכלב שלכם ויכולת הלעיסה שלו. הימנעו מצעצועים עם חלקים קטנים, חוטים או רכיבים הניתנים להסרה בקלות, אשר עלולים להוות סכנת חנק או בליעה.

 

הרחיקו חפצים ביתיים, כגון מטבעות, סוללות וגומיות שיער מסביבת הכלב ואחסנו פריטים שעלולים להיות מסוכנים בארונות או במגירות שאינם נגישים.

 

בדקו באופן קבוע את הסביבה הביתית שלכם כולל הגינה הפרטית או חצר הבניין. פעולה זו תאפשר לכם לאתר סכנות אפשריות, כגון חפצים קטנים, עצמים חדים או חומרים רעילים שכלבכם עלול לבלוע.

החיסכון העצום של Marpet, אלפי שקלים מדי שנה

כשמדובר בחיות מחמד, חשוב שתהיו מכוסים מראש ומוכנים לכל תרחיש. השירות הייחודי של Marpet  מאפשר לבעלי כלבים וחתולים לקבל שירותים רפואיים שונים באמצעות מרפאות וטרינריות בהסדר.

 

עם הצטרפותכם לשירות, תוכלו לקבל מגוון רחב של טיפולים לכלב, החל מבדיקות שגרתיות ועד טיפולי חירום וכך לחסוך אלפי שקלים מדי שנה – ובמקרים מסוימים הרבה כאבים לחיית המחמד וכאבי לב עבורכם.

 

אם אתם חושדים שכלבכם בלע חפץ זר או מבחינים כי הוא חווה תסמינים של מצוקה במערכת העיכול, חשוב שתפנו מיד לקבלת טיפול וטרינרי, בכל שעה. ווטרינר יכול לבצע בדיקות אבחון, כגון צילומי רנטגן או אולטרסאונד שיאפשרו לו לזהות את נוכחותם ומיקומם של גופים זרים, אם ישנם, ולהמליץ ​​על אפשרויות טיפול מתאימות.

 

במקרה חירום מחוץ לשעות הקבלה תוכלו לקבל שירות על ידי וטרינר תורן בשיחת וידאו או לגשת לקבלת טיפול רפואי מידי באחת ממרפאות החירום שפועלות בהסדר. באפשרותכם לבחור את המרפאה הכי קרובה למקום מגוריכם מתוך רשימת המרפאות בהסדר הקיימים בפריסה ארצית.

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות