בדיקות CT / אולטרסאונד לכלבים – מתי עושים, מחירים, ואיך נערכים מראש?

מתי יש צורך בביצוע בדיקות אולטרסאונד או CT לכלבים? מה כולל התהליך ומהן מחירי הבדיקות הללו במרפאות? כל התשובות במדריך שלפניכם.

בדיקות אולטרסאונד ובדיקות CT - חשוב לדעת

כשמדובר במצבו הרפואי של החבר הטוב ביותר שלנו, חשוב לכל אחד מאיתנו לספק לו את הטיפול הווטרינרי הטוב ביותר. ממש כמונו, גם כלבים חשופים לפציעות שונות, דלקות, גידולים סרטניים ובעיות רפואיות שונות, שעלולות להשפיע באופן ניכר על תפקוד כלל מערכות הגוף.

 

בשל כך, הפכו בדיקות אולטרסאונד וCT- לכלבים ככלי חיוני ואף הכרחי בתהליך האבחון והטיפול של תחומי רפואה שונים. אם בעבר תחום בדיקות הרנטגן והאולטרסאונד עבור כלבים נמצא בחיתוליו ומעטים המקרים בהם נעשה בו שימוש, כיום המצב לגמרי שונה. בשנים האחרונות הטכנולוגיה הזו התקדמה מאוד והיא מאפשרת לבצע מעקב רפואי מפורט עבור כלבים ממש כמו אצל בני אדם.

 

הבדיקות הללו משמשות וטרינרים באבחון וטיפול במצבים רפואיים קיימים, בעצירת ההתפתחות של מחלות שונות ובכדי למנוע כאבים. טיפולים אלו מאפשרים להאריך את חיי הכלב ולשפר את איכות חייו.

מתי צריך לעשות בדיקות אולטרסאונד או CT לכלב?

בדומה לבני אדם, בדיקת אולטרסאונד לכלבים נועדה לבדוק באופן ממוקד את מצב הבטן של הכלב במקרה של מחלה או מצב רפואי שונה המצריך מעקב וכן במקרים של כלבה בהריון.

 

בדיקת CT היא סוג של בדיקת רנטגן המאפשרת לזהות ולאבחן מגוון רחב של בעיות רפואיות כולל גידולים ופציעות פנימיות. בדיקה זו אינה כרוכה בחשיפה לקרינה בעוצמה גבוהה ואינה נחשבת למזיקה.

 

קראו גם – מדריך בנושא בדיקות דם לכלבים

מה כוללות בדיקות CT ואולטרסאונד לכלב?

בדיקת CT לכלב פועלת על קרינת רנטגן, המאפשרת לקבל תמונה תלת ממדית של פנים הגוף. הדמיה זו מאפשרת לאבחן דימומים, גידולים שונים, שברים ופציעות פנימיות והיא נחשבת ליעילה במיוחד במקרים של איברים מורכבים כמו חזה, ראש וגב.

 

במהלך בדיקת ה-CT נדרש הכלב להישאר ללא תזוזה עד לסיום התהליך. לכן, היא מתבצעת תחת הרדמה מלאה או טשטוש, לפי שיקול דעתו של הווטרינר המטפל ובהתאם למצבו הרפואי של הכלב.

 

בדיקת אולטרסאונד מבוססת על גלי קול הבדיקה מאפשרת לקבל תמונה מלאה של מצב השרירים והרקמות הרכות בגופו של הכלב. באמצעות ביצוע בדיקת אולטרסאונד יכול הווטרינר שלכם לאבחן בעיות רפואיות שונות, כאשר ברוב המקרים הוא משמש למעקב הריון, בדיקה של מערכת העיכול, דלקות ברחם, אבחון אבנים בדרכי השתן ועוד.

 

הבדיקה אינה פולשנית ואין לה תופעות לוואי. עם זאת, במקרים מסוימים יש צורך בביצוע הבדיקה תחת טשטוש. את הבדיקה ניתן לבצע ברוב המקרים ללא צורך בצום מקדים. הבדיקה לא נחשבת למסוכנת היות ואינה חושפת את הכלב לקרינה מייננת.

alt-text
חשוב לבנות מעטפת רפואית נכונה לכלב שלכם (Pixabay)

כמה עולה בדיקת אולטרסאונד לכלב?

מחיר אולטרסאונד רגיל לכלב נע בין 200 ₪ ל- 400 ₪ בממוצע. כשמצבו הרפואי של הכלב מצריך בדיקת אולטרסאונד מקיפה שמתבצעת על ידי וטרינר מומחה, המחיר צפוי להיות גבוה יותר ולנוע בין 500 ל-900 ₪. עלות ביקור רגילה אצל וטרינר נעה בין 180 ל-250 ₪.

בדיקת אולטרסאונד ו-CT לכלב עם Marpet

בדיקות אולטרסאונד ו-CT  נחשבות לחשובות במיוחד בכדי למנוע התפתחות של מחלות והתדרדרות מצבים רפואיים שונים. הבדיקות הללו מאפשרות לאבחן באופן מדויק את מצבו הפיזיולוגי של הכלב, תוך התמקדות באזור ספציפי בגוף אשר נמצא במעקב וטרינרי.

 

עם זאת, הבדיקות הללו נחשבות ליקרות יחסית ומחירן עלול להגיע למאות ואף אלפי שקלים. החדשות הטובות הן שאתם בהחלט יכולים לשמור על בריאות כלבכם, להישאר במעקב רפואי ולקבל טיפול בעת הצורך תוך חיסכון משמעותי בעלויות.

 

Marpet מציעה פתרון ייחודי לבעלי כלבים המציע שירות וטרינרי במתכונת של 24 שעות ביממה.

 

איך זה עובד? Marpet עובדת בהסדר עם וטרינרים ומרפאות וטרינריות בפריסה ארצית. לאחר ההצטרפות לשירות Marpet כלבכם יוכל לקבל מגוון טיפולים, חיסונים ובדיקות שונות, בהתאם לתנאי הפוליסה שלכם.

 

בכל צורך בבדיקת אולטרסאונד, CT או בדיקה אחרת לכלב שלכם, תוכלו לגשת לקבלת טיפול באחת מהמרפאות הווטרינריות שעובדות עמנו. התשלום יועבר באופן מידי על ידי Marpet, כך שתוכלו להתרכז במה שחשוב – בריאות כלבכם, מבלי לבזבז זמן יקר. הזמן שלכם – ושל בעל החיים.

 

כדאי לדעת – מה כולל שירות הבריאות של מרפאט?

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות