בדיקות דם לכלב – כל מה שצריך לדעת

מתי יש צורך לעשות בדיקת דם לכלב? מהו תהליך בדיקת הדם ומה המחיר של בדיקות דם לכלבים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מתי צריך לעשות בדיקת דם לכלב?

ממש כמו שאנחנו בני האדם צריכים מדי פעם לעבור בדיקת דם על מנת לאבחן את המצב הבריאותי שלנו, לבדוק נוכחות של מחלות ולבחון את התפקוד של האיברים השונים – ישנם מקרים שבהם מומלץ לערוך בדיקות דם גם לכלבים.

 

חיסונים לכלבים ולחתולים – המדריך המלא

יצירת מעטפת בריאות לגורי כלבים – חובה להכיר

סוגי בדיקות

בדיקות דם תקופתיות – לכלבים מבוגרים יש סיכוי רב יותר לחלות במחלות שונות בהשוואה לכלבים צעירים. לכן, אם החבר על ארבע שלכם חצה כבר את גיל 7, הווטרינר ימליץ לו לעבור בדיקת דם מדי שנה וכך לאתר גורמי מחלות.

 

בדיקת דם לפני ניתוח – אם הכלב שלכם צריך לעבור ניתוח כמו עיקור או סירוס, בדיקת דם לפני הניתוח תעזור לווטרינר לוודא שהוא בריא ושהוא יכול לעבור את ההליך בשלום. בנוסף, הבדיקה תעזור לגלות האם ישנם חומרים שיש להימנע מהם בעת ההרדמה.

 

בדיקת דם לאחר פציעה – הכלב המתוק שלכם ננשך על ידי כלב אחר או נפצע מסיבה אחרת? הווטרינר עשוי להמליץ על בדיקת דם לאחר פציעה כדי לשלול מצב של זיהום.

 

בדיקת דם בעת מחלה – לצערנו, כלבים עלולים לחלות במחלות שונות ולא תמיד התסמינים מגלים באופן חד משמעי באיזו מחלה מדובר. אם הכלב שלכם אינו מתנהג כהרגלו ואתם מתרשמים שהוא לא במיטבו, בדיקת דם תעזור לאבחן מאיזו מחלה הוא סובל.

אילו סוגי בדיקות דם לכלב קיימות?

 

בדיקות דם ביוכימיות – זוהי בדיקת דם מעמיקה שמטרתה לבחון את התפקוד של האיברים הפנימיים בגוף.

ספירת דם – זוהי בדיקת דם סטנדרטית שבודקת את תאי הדם הלבנים והאדומים ומעידה על רמת הטסיות בדם.

בנוסף לכך, קיימות בדיקות דם המאבחנות הימצאותם של וירוסים או מחלות הורמונליות.

 

מה כוללת הבדיקה?

הווטרינר המליץ על בדיקת דם לחבר הפרוותי שלכם? לעיתים יש צורך לקבוע תור נפרד לבדיקת דם ולהגיע למרפאה במיוחד, ולעיתים ניתן לערוך את הבדיקה ביחד עם פרוצדורות אחרות כמו עיקור או סירוס.

 

כדאי לדעת ייתכן שכלבכם יצטרך לצום במשך 6-8 שעות לפני מועד הבדיקה. זמן הצום משתנה במקרה למקרה ויש להיוועץ על כך עם הווטרינר.

 

מועד הבדיקה הגיע ואתם חוששים, כמעט כמו הכלב שלכם? אל דאגה. הבדיקה כרוכה בדקירה עם מחט קטנה ולא כואבת במיוחד. אם מדובר בבדיקת דם ביוכימית, היא תימשך רבע שעה משום שיש צורך להמתין שהדם של הכלב ייקרש. אך אם הבדיקה היא ספירת דם רגילה, היא תימשך כחמש דקות בלבד.

 

תוצאות הבדיקה יימסרו אליכם בתוך כמה דקות עד רבע שעה ממועד הביצוע.

 

כמה עולה בדיקת דם לכלב?

המחיר של בדיקת ספירת דם לכלב הינו בין 190 ל-250 שקלים.

אם תרצו להוסיף בדיקה של מדדים נוספים המחיר הינו 50 -100 שקלים.

המחיר של בדיקת דם לכלב הכוללת ספירת דם ובדיקה של 10 מדדי כימייה הינו בין 300 ל-350 שקלים.

המחיר של בדיקת דם הכוללת ספירת דם ובדיקה ביוכימית הינו 450-600 שקלים.

אם כלבכם אינו רגוע במהלך הבדיקה ויש צורך בטשטוש, תשלמו תוספת של 190-290 שקלים על טשטוש.

alt-text
גולדן רטריבר. היערכו מראש למחלות ופציעות (pixabay)

בדיקת דם לכלב עם Marpet

כאמור, בדיקת דם חשובה מאוד לשמירה על בריאות כלבכם ולאבחון מדויק של מחלה ממנה הוא סובל. עם זאת, העלות של בדיקת דם לכלב היא גבוהה יחסית, ומגיעה למאות שקלים. הפתרון שיעזור לכם לשמור על בריאות כלבכם תוך חיסכון בעלויות הגבוהות, הוא באמצעות שירות קופת החולים של Marpet.

 

אנחנו במרפאט מציעים לכם שירותי טיפול לכלבים הכולל טיפול 24 שעות ביממה. זאת, באמצעות וטרינרים ומרפאות וטרינריות בפריסה ארצית אשר עובדים עמנו בהסדר.

 

עם ההצטרפות לשירות של Marpet אתם תהיו זכאים לכל הטיפולים, החיסונים ולבדיקות הדם שהכלב שלכם צריך, זאת בהתאם לכתב השירות שלכם.

 

כאשר יהיה צורך בבדיקה לכלב שלכם, תוכלו לפנות לאחת מהמרפאות הנבחרות שלנו. אנחנו במרפאט נדאג לשלם באופן מידי על בדיקת הדם ועל כל טיפול שיידרש, ללא צורך בבירוקרטיה, תביעות והשתתפות עצמית מינימלית. כך שאתם יכולים להיות רגועים שהכלב שלכם מקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר מבלי שתצטרכו לדאוג מהעלויות הגבוהות.

 

הצטרפו עכשיו למרפאט >>

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות