אימוץ כלב מהעוטף: כל החיסונים שצריך

מתקפת הטרור של חמאס בשבת השחורה ב-7.10 פגעה לא רק בתושבי ישראל, אלא גם בבעלי החיים. אלפי כלבים וחיות בית נפצעו ביישובי העוטף והדרום, ורבים מהם נותרו ללא הבעלים האהובים שלהם.

אימוץ כלב מהעוטף – מה חשוב לדעת לפני

מתקפת הטרור של חמאס בשבת השחורה ב-7.10 פגעה לא רק בתושבי ישראל, אלא גם בבעלי החיים. אלפי כלבים וחיות בית נפצעו ביישובי העוטף והדרום, ורבים מהם נותרו ללא הבעלים האהובים שלהם.

 

אבל יש גם קרן אור באפלה – עמותות שונות ומתנדבים רבים הצליחו לחלץ מהאזור כלבים רבים שניצלו מהתופת, והם מחכים למשפחות שיאמצו אותם. כך למשל, עשרות כלבים נמצאים בכלבייה בכפר רות שסמוך לעיר מודיעין ובפנסיון “הכלב במושב” במועצה האזורית בני שמעון.

 

אימוץ כלב והכנסתו לחיים שלנו, היא החלטה משמעותית. לפני שאתם עושים את הצעד ומאמצים כלב חדש, חשוב שתיקחו בחשבון שיקולים שונים. כלב יכניס שמחה ויהפוך את חייכם למלאי סיפוק, אך הטיפול בו כולל ביקורים אצל וטרינר, טיולים בחוץ, רכישת אוכל וצעצועים, חינוך ותשומת לב.

 

עליכם לחשוב האם סגנון החיים שלכם מתאים לכלב – האם יש לכם זמן לטייל איתו כמה פעמים ביום? האם יש לכם תקציב לאוכל איכותי ולטיפולים השונים? האם יש מקום בדירה שלכם? אם יש לכם חיית מחמד נוספת האם הם יסתדרו? ובכלל – האם אתם מוכנים לקחת אחריות על בן משפחה נוסף על ארבע?

 

היבט נוסף שעליכם לחשוב עליו הוא הטראומה שעמה התמודדו הכלבים מהעוטף. הכלבים שנחשפו לטרור הרצחני של החמאס או ליירוט הטילים, עלולים להרגיש מצוקה רבה ופחד. ייתכן שהכלב שברצונכם לאמץ מתמודד עם פוסט טראומה ויהיה זקוק מכם להרבה מאוד תמיכה, סבלנות ובמקרים מסוימים אף להתערבות של איש מקצוע כמו פסיכולוג כלבים.

 

בצד זאת נציין, כי אם אתם בעצמכם מתמודדים עם חרדה ולחץ מהמצב, כלב עשוי מאוד לעזור לכם להפחית את המתח בו אתם נמצאים ולהעניק לכם חום ואהבה.

חיסונים לכלב

אם אתם רוצים לאמץ את אחד מהכלבים המקסימים מהעוטף ולתת לו בית, חשוב שתגיעו עמו לביקור אצל הווטרינר ותדאגו לחיסונים עבורו. חיסונים אלו יגנו על בריאות הכלב ויבטיחו את שלומו. לפניכם כל החיסונים שכלבים זקוקים להם:

 

חיסון משושה
חיסון משושה הינו חיסון המגן מפני 6 מחלות שונות של כלבים –  פרוו, כלבלבת, דלקת כבד נגיפית, עכברת ופארא – אינפלואנזה.

 

פרוו היא מחלה הנגרמת מוירוס עמיד שנמצא במערכת העיכול ועלול להתפשט למערכות נוספות ולפגוע במערכת החיסון.

 

כלבלבת היא מחלה הגורמת לנזק למערכת העצבים, הנשימה ומערכת העיכול. דלקת כבד נגיפית היא מחלת כבד המועברת דרך הפרשת רוק, צואה או שתן של כלבים. עכברת מועברת דרך זיהם בקטריאלי ועלולה לפגוע בכבד ובכליות. פארא – אינפלואנזה הינו וירוס המזכיר שפעת הפוגע במערכת הנשימה.

 

חיסון משושה דואג לכך שגופו של הכלב ייצר נוגדנים למחלה וייצר “זיכרון חיסוני” עבור מערכת החיסון למקרה שתצטרך להתמודד עם פולש זר.  גורי כלבים מקבלים את החיסון הזה מגיל 6 שבועות, 3 פעמים בהפרש של 3 שבועות בין חיסון לחיסון.

 

לאחר מכן, כשהכלב בוגר, יש צורך לחסון אותו בחיסון משושה פעם בשנה. זאת, על מנת לשמר את יכולת הגוף לייצר באופן יעיל נוגדנים.

 

קראו עוד אודות חיסונים לכלבים >>

 

חיסון כלבת

כלבת היא מחלה נגיפית קטלנית שעלולה לפגוע גם בבני אדם. היא פוגעת במערכת העצבים המרכזית, מובילה להפרעות עצביות ובמקרים מסוימים אף למוות.

 

מחלת הכלבת מועברת באמצעות רוק על ידי נשיכה, ותקופת הדגירה של הנגיף מההדבקה ועד להופעת התסמינים היא בן עשרה ימים ועד שנה, התסמינים למחלת כלבת כוללים חוסר מנוחה, שינוי התנהגות, ריור עודף, תוקפנות, פרכוסים, שיתוק מלא או חלקי ופחד ממים. לפי החוק במדינת ישראל, יש לחסן את הכלב בחיסון כלבת פעם בשנה.

 

alt-text
הקפידו על חיסונים מתאימים לכלבים - ובזמן

טיפול מניעה לתולעת הפארק

תולעת הפארק היא טפיל קטלני שיכול לעבור לכלבים דרך אכילת צואה או אכילת חיפושית זבל הנמצאת במדשאות וחצרות. התסמינים לתולעת הפארק כוללים חום, הקאות, קושי בבליעה, ירידה במשקל, קשיי נשימה, שלשול וצליעה. הטיפול המניעתי לתולעת הפארק ניתן בזריקה כל שלושה חודשים.

טיפול נגד תולעים

תולעים אצל כלבים עלולות לגרום לנזקים רבים ולפגוע בבריאות הכלב באופן משמעותי. ניתן לחלק את התולעים לשתי קבוצות עיקריות – תולעים עגולות ותולעים שטוחות. כשכלב נדבק בתולעים העגולות הוא עלול לסבול מאבדן משקל, שלשולים כרוניים, דימום בפי הטבעת ובעיות התפתחות בקרב גורים.

 

התולעים השטוחות נפוצות יותר וניתן אף להבחין בהן בצואה, כשהן נראות כמו גרגירים לבנים. כלבים עלולים להידבק בתולעים באמצעות פרוש שבגופו נמצאות ביצי התולעים. התסמינים לתולעים אצל כלבים הם שלשולים, הקאות, צואה עם דם או רירית, בטן נפוחה וליקוק פי הטבעת. הטיפול המניעתי נגד תולעים ניתן בכדורים כל חצי שנה.

Marpet - שומרים על הכלב בראש שקט

חיסונים לכלבים, וכן בדיקות וטרינריות סדירות הן הכרחיות לשמירה על בריאות הכלב החדש שיצטרף אליכם למשפחה. בנוסף, לעיתים יש צורך גם בטיפולים תרופתיים, בדיקות דימות, הליכים כירורגיים ועוד. כל אלו מסתכמים בעלויות גבוהות, אז איך אפשר לחסוך את העלויות ועם זאת לשמור על הבריאות של כלבכם?

 

הכירו את Marpet – שירותי בריאות לחיות מחמד הכוללים כיסוי רפואי בתשלום חודשי קבוע. אנחנו עובדים בהסדר עם מגוון מרפאות וטרינריות המעניקות שירות 24/7 בכל רחבי הארץ. המרפאות, שעובדות בהסדר עם חברת הראל, מקבלות מאיתנו את התשלום. כך, שאינכם צריכים לשלם במעמד הטיפול, גם ללא השתתפות עצמית, ותוכלו לחסוך כסף רב ובירוקרטיה.

 

אנחנו במרפאט מחזקים אתכם בתקופה הלא פשוטה הזאת, ונמצאים בשבילכם ובשביל חיות המחמד שלכם. שנדע ימים טובים יותר.

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות