לנשק את הכלב – מה המדענים אומרים על זה?

נשיקה מכלב זה ממש כמו יוגורט פרוביוטי. חוקרים מעלים תיאוריה חדשה שאולי תעזור בפעם הבאה שמישהו מסתכל עלייך מוזר כשאתה מנשק את הכלב.

החיידקים בגוף הכלב - יגנו על האדם?

מגזין Independent מדווח שחוקרים באוניברסיטת אריזונה מאמינים שחיידקים זעירות במעיים של הכלב יכולים למעשה ליצור אפקט פרוביוטי על בני אדם. הגוף מכיל 500 סוגים שונים של חיידקים, חלקם רעים חלקים טובים. החיידקים הטובים שומרים לנו על מערכת העיכול שלנו, אחרים מגנים על המערכת החיסונית. ככל שאנו מתבגרים אנו מאבדים חלק מהחיידקים האלו, וכתוצאה מכך הבריאות שלנו מושפעת.

 

החוקרים מעלים תיאוריה שלהיות בעל כלב, ולתת לו להשאיר עלינו “ריר” מדי פעם, עוזר לרענן את אוכלוסיית המיקרו האורגניזמים החיוביים בגוף.

 

כדי להוכיח את התיאוריה המפתיעה, החוקרים ערכו מחקר עם אנשים מעל גיל 50 שלא היו במגע עם בע”ח במהלך החצי השנה האחרונה. החוקרים בדקו את החיידקים במעיים, הבריאות הנפשית, רמת האקטיביות והמערכת החיסונים של המשתתפים כל חודש. כמו כן הם נבדקה כמות החיידקים אצל הכלבים במהלך המחקר (בבדיקות לא פולשניות).

 

אחת החוקרות במחקר, האנתרופולוגית קים קלי, מציינת שכל מי שהשתתף במחקר מונע ע”י אהבה אדירה לבעלי חיים. כל המשתתפים מעוניינים לחקור עוד ועוד על הקשר העמוק בין כלבים לבני אדם.

 

“האם הם פשוט נורא נעימים למגע ולכן אנחנו כל כך אוהבים ללטף אותם, או שיש משהו מעבר לזה. השאלה האם הקשר בין כלבים ואנשים נכנס לנו ‘תחת העור’? אנחנו מאמינים שכן”, העידה קלי.

 

מחקרים קודמים כבר הראו שבעלי כלבים נוטים להיות מאושרים ובריאים יותר – אבל לא ידוע הרבה על הסיבות לכך. במקביל, מחקרים אחרים הראו שהקרביים של כלבים ובעליהם, לאורך זמן, חולקים את אותם חיידקים.

קופת החולים לחיות מחמד
דואגים לחמודים בלי לדאוג מעלויות הטיפולים

להצעת מחיר והצטרפות