חייג אלינו: 5761*מגזין "האינדיפינדט" מדווח שחוקרים באונ' אריזונה מאמינים שחיידקים זעירות במעיים של הכלב יכולים למעשה ליצור אפקט פרוביוטי על בני אדם. הגוף שלו מכיל 500 סוגים שונים של חיידקים שחיות בתוכנו, חלקם רעים חלקים טובים. החיידקים הטובים שומרים לנו על מערכת העיכול שלנו, חלקם שומרים על המערכת החיסונית. ככל שאנו מתבגרים אנו מאבדים חלק מהחיידיקים האלו, וכתוצאה מכך הבריאות שלנו מושפעת.

החוקרים מעלים תיאוריה שלהיות בעל כלב, ולתת לו להשאיר עלינו "ריר" מדי פעם, עוזר לרענן את אוכלוסיית המיקרו האורגניזמים החיוביים בגוף.

כדי להוכיח את התיאוריה המפתיעה, החוקרים עורכים מחקר עם אנשים מעל גיל 50 שלא היו במגע עם בע"ח במהלך החצי השנה האחרונה. החוקרים יבדקו את החיידקים במעיים, הבריאות הנפשית, רמת האקטיביות והמערכת החיסונים של המשתתפים כל חודש. כמו כן הם יבדקו את החיידקים ואת המצב הרגשי והבריאותי של הכלבים במהלך המחקר. הבדיקות יהיו כמובן לא פולשניות, מבלי לפגוע לא בהולכים על 2 ולא בהולכים על 4.

אחת החוקרות במחקר, האנתרופולוגית קים קלי, מציינת שכל מי שמשתתף במחקר מונע ע"י אהבה אדירה לבע"ח. כל המשתתפים מעונינים לחקור עוד ועוד על הקשר העמוק בין כלבים לבני אדם.
"האם הם פשוט נורא נעימים למגע ולכן אנחנו כל כך אוהבים ללטף אותם, או שיש משהו מעבר לזה. השאלה האם הקשר בין כלבים ואנשים נכנס לנו 'תחת העור'? אנחנו מאמינים שכן".מחקרים קודמים כבר הראו שבעלי כלבים נוטים להיות מאושרים ובריאים יותר - אבל לא ידוע הרבה על הסיבות לכך. במקביל, מחקרים אחרים הראו שהקרביים של כלבים ובעליהם, לאורך זמן, חולקים את אותם חיידיקים.

יהיה מעניין לעקוב. נעדכן.


הגיע הזמן להפסיק לשלם ביוקר!
מרפאט - קופת חולים לחיות מחמד -כיסוי רפואי מלא עבור חיית המחמד, החל מחיסונים וכלה בטיפול רפואי בעקבות תאונה, פציעה או מחלה כולל בתי חולים 24/7 ועוד.
המרפאות בהסדר בפריסה ארצית רחבה.חזרה למאמרים