חייג אלינו: 5761*


אתם אוהבים צעצועים. גם חיית המחמד שלכם. צעצועים הם מקור כיפי לתעסוקה ושעשוע לחיות מחמד כשאתם לא נמצאים, ועוזרים לשמור על בריאותם – כך שיש להם חשיבות מעבר לעיסוק עבור החיה. צעצועים נותנים לחיית המחמד את ההרגל להתעמל, מעבר לחוויה מהנה ששומרת עליהם צעירים בנפשם וגופם. ידוע שחיה שרגילה לשחק היא בריאה יותר.

למעשה, לצעצועים יש תפקיד חשוב בהתפתחות רגשית ומנטלית של החיה (מצטערים אם אין להם השפעה דומה עליכם). הם מספקים פתרון מצוין לשעמום, לעיסה מיותרת וחרדות. יש להביא בחשבון שכשם שיש מגוון של מצבי רוח לחברכם השעיר, יש מבחר גדול של צעצועים שניתן לרכוש. אל דאגה –לבחירת צעצוע המתאים לחית המחמד שלכם פשוט תשאלו אותה מה היא צריכה. אם יש לכם חתול שמשחק בחפצים רבים בבית, המסר כאן ברור שצריך לקנות צעצוע לחתול, שיהיה לו עם מה לשחק. עם כלבים המסר הוא זהה – קנו צעצוע לכלב.

אז לפני שתבחרו מתוך המגוון העצום של צעצועים בחנות החיות, השקיעו מעט מחשבה במה שאתם קונים (בואו נומר את האמת – אתם הולכים לשחק בצעצוע לא פחות מחיית המחמד שלכם).

אז להלן כמה טיפים לגבי מה שצריך להביא בחשבון –

1. התחשבו בגודל של החיה.
2. ודאו כי אין חלקים קטנים בצעצוע שהחיה עלולה לבלוע ולהיחנק עליהם.
3. מקלות ועצומות יכולים להיסדק ולגרום לחנק והקאות. למעשה הם עלולים אף לנקב חורים בחלל הפה ובגרון של חיית המחמד, אז השתמשו בצעצועי לעיסה מיוחדים כגון עצמות מגומי, ותוכלו לאפשר לחיית המחמד שלכם ללעוס ללא דאגה.
4. פעמונים יכולים להיות בעייתיים עבור ציפורים, מעבר להיותם מעצבנים. השתמשו בצעצוע שמספק אוכל כשמשחקים איתו – אוכל ומשחק הולכים יד ביד. נזכיר גם לוודא לא לתת לציפור צעצועים שמשתמשים בעור, צבע, או חומרים לשימור עץ שכן הם עלולים להיות רעילים.
5. חתולים אוהבים לרוב להתחבא בתוך שקיות ניילון, ויש כאן סכנה שראשו ייתקע בידית של השקית, דבר שיוביל לחנק, אז גם כאן מומלץ לרכוש צעצוע שמספק אוכל כשמשחקים איתו.
6. כשרוכשים צעצועים מהאינטרנט, וודאו להשוות מחירים – רבים מחנויות החיות באינטרנט מציעים מבצעים והנחות שיחסכו לכם כסף.

ולבסוף, ודאו לשים עין על חיית המחמד שלכם כשהם משחקים עם הצעצוע. כך תפחיתו את הסיכויים לתאונות למיניהם, ואולי בעתיד (אם תבקשו יפה), אולי החיה תשגיח עליכם כשאתם משחקים עם הצעצוע. תהנו!

חזרה למאמרים