חייג אלינו: 5761*

למה היא עשתה את זה? למה לנשוך את היד שמלטפת (ומאכילה) אותך?
יש מחלוקת בין מומחים לגבי הסיבה שחתולים מסוימים נהנים מליטופים אך בו בזמן נושכים בעת ליטוף. מה שכן, יש הסכמה גורפת שאם חתול נושך אותך, הספיקו לו ליטופים לעת עתה.

כמות הליטופים הרצויה משתנה מחתול לחתול, ולא כל חתול מגיב בנשכנות כשהספיק להם. יש חתולים שפשוט ירדו ממך וילכו למצוא עניין במקום אחר, אך חתולים אחרים ינשכו קלות.

האם היה ניתן לחזות את הנשיכה מראש? ובכן כן, לרוב ישנם סימנים שהחתול נותן לפני הנשיכה, ואם הייתם שקועים מדיי בספרכם ייתכן מאוד שלא קלטתם אותם.
אם אתם רואים למשל את הזנב של החתולה נע באגרסיביות מסוימת, היזהרו! היא מתכוננת להביא לכם ביס ביד. אם האזניים של החתול מתהפכות אחורה, או שהוא מצמיד אותם לראשו, זוהי אזהרה לקראת נשיכה הקרובה לבוא.
אם פתאום החתול חסר מנוחה, או שהוא נמתח ובוהה ביד שלך, הוא עלול לנשוך בעוד רגע.

במקרה וראיתם אחד מהסימנים הללו, פשוט הפסיקו ללטף את החתול או החתולה. הוא או היא יבחרו להישאר אתכם, או שילכו למקום אחר. בכל מקרה, לא תינכשו.

חשוב לא להעניש את החתול על נשיכה שכזאת, זה לא עובד. חתולים מקשרים עונשים לאדם שנתן אותם, יותר מאשר להתנהגותם באותה העת. אם פספסתם סימנים מקדימים והחתול החל לנשוך אתכם, השתדלו לא לדחוף את החתול או למשוך את ידיכם חזרה. אם תקפאו על המקום כשידכם בפיו של החתול, הוא לא ינשוך חזק, הוא יבין שהעביר את המסר ושפסקתם מללטפו. אם תנסו לדחוף את החתול, מרבית הסיכויים שיתחיל להילחם עם ידכם ויגרום לשריטות ודימומים. פצע נשיכה מבעל-חיים מזדהם בקלות, לכן אם חתולכם אכן הוריד לכם דם יש לנקות את הפצע היטב ולהתייעץ עם רופא.

למה יש חתולים שמתנהגים באגרסיביות? רמת הסיבולת לליטופים עשויה להיות גנטית, או שנרכשה עם הזמן. אם כשהחתול היה גור נתנו לו לנשוך תוך כדי משחק, הוא למד שלנשוך יד לבן-אדם זה דבר שמותר לו לעשות. לכן, כשהוא מרגיש שהספיקו לו הליטופים (זכרו - החתול מחשיב את עצמו האדון של הבית) , הוא ינשוך את ידכם בכדי שתדעו (אם התעלמתם מסימני האזהרה).

ישנם מומחים הממליצים שימוש בחטיפים כפרס כדי לחנך חתולים לאפשר יותר זמן ליטוף. כשמופיע סימן ראשון לקראת נשיכה, תנו לחתול חטיף והמשיכו ללטף אותו. כעבור זמן נוסף הציעו לו עוד חטיף. כך, החתול ילמד לקשר ליטופים לחטיפים ועם הזמן יאפשר לכם ללטפו משך זמנים ארוכים יותר.

בהצלחה!

הגיע הזמן להפסיק לשלם ביוקר!
מרפאט - קופת חולים לחיות מחמד -כיסוי רפואי מלא עבור חיית המחמד, החל מחיסונים וכלה בטיפול רפואי בעקבות תאונה, פציעה או מחלה כולל בתי חולים 24/7 ועוד.
המרפאות בהסדר בפריסה ארצית רחבה.


חזרה למאמרים